Ανακοίνωση για Εγγραφές στην Α’ τάξη

Σύμφωνα με την Φ.6/22511/Δ1/25-2-2021 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2020-2021,  από 1-3-2021 έως 20-3-2021. Θα εγγραφούν όσοι/όσες γεννήθηκαν το έτος 2015 (1η Ιανουαρίου 2015 έως 31-12-2015).

Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας και για την αποφυγή συνωστισμού κατά τη διάρκεια των εγγραφών, παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με το τηλέφωνο του σχολείου: 210.29.15.890, προκειμένου να οριστεί συγκεκριμένο προσωπικό ραντεβού για την  εγγραφή του παιδιού σας,  μεταξύ των ωρών 11:30 π.μ.-13:30 μ.μ..

Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής σας στο σχολείο για την εγγραφή των παιδιών σας παρακαλούμε για την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού (τήρηση: φυσικής απόστασης, χρήσης μάσκας, υγιεινής των χεριών) όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.) (https://eody.gov.gr/loimoxi-apo-to-neo-koronoio-covid-19-odigies-profylaxis-gia-to-koino/ & https://eody.gov.gr/covid-190odigies-gia -ti-chrisi-maskas-apo-to-koino/ ).

Απαραίτητα  δικαιολογητικά για την εγγραφή:

1. Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση για τα στοιχεία εγγραφής και αφορά την αναζήτηση πιστοποιητικού γέννησης
  2. Βιβλιάριο εμβολίων του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ) (Το σχετικό έντυπο χορηγείται από το σχολείο  και συμπληρώνεται από τον παιδίατρο)
  4. Αποδεικτικό διεύθυνσης μόνιμης κατοικίας. (λογαριασμός ΔΕΚΟ ή μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας) επισυνάπτεται χάρτης των ορίων του σχολείου μας.
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  6. Αίτηση/Δήλωση για τη φοίτηση στο Ολοήμερο Πρόγραμμα,

6α. Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται οι μαθητές, χωρίς προϋποθέσεις.

6β. Προϋποθέσεις συμμετοχής μαθητών/τριών στο τμήμα Πρωινής Ζώνης (7:00-8:00): Στο τμήμα αυτό δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές/τριες οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι/νες και φοιτούν στο ολοήμερο πρόγραμμα.

Χάρτης ορίων σχολείου μας:

Επεξήγηση Ορίων Αρχείο